Elektrik Faturası Ödeme

Elektrik aboneleri kullandıkları elektrik faturalarını zamanında ödemelidir. Bazen zaman bulunamaması neticesinde faturalar gecikir ve bu elektriğin kesilmesine sebep olur. Bununla beraber Bakırköy elektrik borcu ödeme konusunda oldukça fazla seçenek mevcuttur. En eski yöntem elektrik sağlayan firma gişesinde ödeme yapmaktadır. Bunun yanı sıra bankalara otomatik ödeme talimatı verilmesi sonucu faturaların ödenmesi de mümkündür.

 

Bakırköy Elektrik Faturası Nerelerde Ödenir?

 

Elektrik faturası kesildiği tarihten sonra, 10 gün içerisinde ödenmelidir. Bu sürenin geçirilmemesi adına otomatik ödeme çok iyi bir yöntemdir. Bunun yanı sıra online Bakırköy  elektrik faturası yatırma zaman sorunu yaşayanlar açısından ideal bir çözüm sunmaktadır. Kredi kartı ile ödeme yapmanın mümkün olduğu gibi, ATM üzerinden veya PTT şubelerinden de elektrik faturaları ödenebilir.

 

Elektrik Faturası Zamanında Ödenmez İse Ne Oluyor?

 

Elektrik kullanan kişi, kendisine gelen faturayı belirlenen 10 gün içerisinde ödemediği takdirde dağıtımcı firma abonenin elektriğini keser. Bu noktada Bakırköy elektrik faturası ödeme sonrasında bir -iki içinde abonenin tekrar elektriği açılacaktır. Bununla beraber açma-kapama bedeli olarak belirlenen rakam hemen ilk faturaya yansıtılmaktadır.

 

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *